Narodowe Czytanie 2020

W dniu 5 września 2020 roku o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy odbyło się kolejne Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Panie Anna Teleszko i Dorota Kulawiak tradycyjnie przygotowały i prowadziły Narodowe Czytanie w gminie Lelów. Pani Dyrektor GBP w Lelowie oraz Pani Dyrektor PBP RODN WOM w Częstochowie Filia Lelów wybrały instytucje, których przedstawiciele przybyli, aby odczytać wyznaczone fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Taka forma była konieczna w związku z panującą obecnie pandemią.

Do reprezentantów wybranych do czytania aktu I „Balladyny” należeli: pracownicy Urzędu Gminy z Panem Wójtem na czele, nauczyciele ZSP w Lelowie, nauczycielki Szkoły Podstawowej w Ślęzanach i Podlesiu, przedstawiciele LTH-K im. Walentego Zwierkowskiego oraz przedstawiciele seniorów działających przy GBP w Lelowie.

Za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem współczesnych technologii informacyjnych czytane fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego były dla zainteresowanych transmitowane na żywo.

Mamy nadzieję, że wielu mieszkańców naszej gminy sięgnęło do tej nieprzeciętnej lektury, aby odświeżyć sobie jej problematykę i przemyśleć zawarte w niej prawdy moralne.