PROGRAM Ekonomia na co dzień

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach. Aktualnie Fundacja realizuje 12 programów i projektów dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przy współpracy ze środowiskiem przedsiębiorców, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Gimnazjum w Lelowie realizuje program Ekonomia na co dzień, któryjest propozycją z zakresu edukacji ekonomicznej i doradztwa zawodowego dla uczniów gimnazjum oraz rozwijania wśród nich postaw przedsiębiorczych. Podstawowe zadanie programu określono jako przygotowanie młodych ludzi do pełnienia przyszłych ról społecznych, przede wszystkim roli przedsiębiorcy, pracownika oraz członka zespołu pracującego na rzecz wspólnoty. Ważną zaletą programu jest jego interdyscyplinarność. Zajęcia prowadzone są w ramach zajęć świetlicowych.