PROJEKT Doskonali pedagodzy drogą do sukcesu dzieci i młodzieży

Projekt  „Doskonali pedagodzy drogą do sukcesu dzieci i młodzieży”  jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół.

Celem projektu  jest poprawa jakości systemu doskonalenia nauczycieli, spójnego z rozwojem szkół.

Podstawowe założenia :

1. Wspomaganie jest adresowane do 38 szkół i przedszkoli,
  2. Wspomaganie pomaga placówkom w rozwiązywaniu własnych problemów,
  3. Wspomaganie wynika z analizy indywidualnej sytuacji placówki dokonanej przez Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji (SORE) i odpowiada na jej specyficzne potrzeby.
  4. Wspomaganie jest procesem zaplanowanym do sierpnia 2015 roku.

Zmiany wprowadzone do systemu doskonalenia przyniosą korzyści:

• szkołom, którym zostanie udzielone wsparcie w ich priorytetowych obszarach rozwojowych,
  • nauczycielom, którzy otrzymają kompleksową pomoc w pracy dydaktyczno-wychowawczej,
  • samorządom lokalnym, które otrzymają wsparcie w budowie lokalnej sieci współpracy szkół i przedszkoli oraz w kreowaniu polityki oświatowej.

Elementem systemu doskonalenia i wspomagania szkół w ramach projektu są sieci współpracy i samokształcenia. Powstały cztery sieci współpracy i samokształcenia adresowane  do nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych oraz dyrektorów placówek oświatowych:

• Sieć współpracy i samokształcenia dyrektorów szkół i przedszkoli Pozapedagogiczne obowiązki dyrektora szkoły,
  • Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli Wycieczka jako forma nauczania przedmiotów przyrodniczych,
  • Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli  O bezpieczeństwie w szkole,
  • Sieć współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów  Promocja i budowanie wizerunku szkoły.

Prezentacja projektu znajduje się w plikach do pobrania.