III Zimowy Turniej Piłki Ręcznej

Trzecia edycja Zimowego Turnieju Piłki Ręcznej była najlepiej obsadzonym turniejem piłki ręcznej, z wszystkich rozgrywanych do tej pory. W sportowych zmaganiach mogliśmy podziwiać niekwestionowany numer jeden w młodzieżowych rozgrywkach na Śląsku - Viret Zawiercie, młodzieżową grupę najlepszej polskiej drużyny „szczypiorniaka”- VIVE Tauron Kielce, mistrza Częstochowy - Gimnazjum nr 9 oraz drużynę gospodarzy – Gimnazjum Lelów. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały 2 x 15 minut. Po dwa zwycięstwa odniosły drużyna Viretu oraz Gimnazjum Lelów i o zwycięstwie decydował bezpośredni pojedynek. W nim mieliśmy remis po bramce rzuconej w ostatniej sekundzie meczu przez Daniela Raźniaka. Po przeliczeniu wszystkich bramek okazało się, że zwycięzcą całej imprezy zostało Gimnazjum Lelów, które legitymowało się najlepszym bilansem bramkowym. Drugie miejsce zajął Viret, trzecie przypadło Gimnazjum nr 9 z Częstochowy, a czwarta pozycję zajęła drużyna z Kielc.

Mecze turniejowe:

Viret Zawiercie- Gimnazjum 9 Częstochowa          22-16

Vive Tauron Kielce- Gimnazjum 9 Częstochowa    13-13

Vive Tauron Kielce- Gimnazjum Lelów                     9-20

Gimnazjum Lelów- Gimnazjum 9 Częstochowa     23-12

Vive Tauron Kielce- Viret Zawiercie                          10-18

Viret Zawiercie – Gimnazjum Lelów                         22-22

Końcowa klasyfikacja turnieju

1.Gimnazjum Lelów                    5pkt         br. 65-43

2.Viret Zawiercie                         5pkt         br. 62-48

3.Gimnazjum 9 Częstochowa   1pkt          br. 41-58

4.Vive turon Kielce                     1pkt          br. 32-51

Najlepszym strzelcem całej imprezy został z 20 bramkami - Patryk Jasion (Lelów), najlepszym bramkarzem - Dominik Idziak (Lelów), odkryciem turnieju - Marcin Szczygieł (Częstochowa), a najwszechstronniejszym graczem – Paweł Wójcik (Lelów/Viret). A teraz kilka słów o drużynie gospodarzy. Cała drużyna zagrała świetne zawody i każdy z graczy dorzucił swoją cegiełkę do końcowego sukcesu.

Skład drużyny Lelowa: Patryk Jasion (20 bramek), Szczerba Mateusz (10), Fijołek Sebastian (3), Smaga Karol (2), Idziak Dominik, Gorczyczyński Adam, Jasiński Damian, Tomczyk Robert (2), Wójcik Paweł (8), Mróz Piotr, Stępień Maciej, Minkowski Jakub (1), Raźniak Daniel (6), Karoń Mateusz (9), Wieczorek Norbert (2).

Z organizacją turnieju świetnie poradziła sobie grupa uczniów z projektu edukacyjnego. Skład tej grupy to: Mateusz Szczerba - lider, Kacper Wójcik, Jan Fąfera, Dominik Haładus oraz Kamil Olczyk. Słowa podziękowania należą się również sponsorom: Państwu Łapajom (Delikatesy Centrum), Panu Pawłowi Bielawskiem (JB Sport Włoszczowa) oraz Panu Euzebiuszowi Szczerbie. Duże brawa należą się Panu Markowi Ćwiekowi oraz honorowemu patronowi imprezy Panu Krzysztofowi Molendzie.

Drużyny biorące udział w turnieju podkreślały wysoki poziom organizacyjny i sportowy imprezy i już dziś zapowiadały udział w przyszłorocznych rozgrywkach.