Prezentacja projektu edukacyjnego pt. Niemcy – poznajmy naszego sąsiada

Projekt edukacyjny pt. Niemcy – poznajmy naszego sąsiada został zaprezentowany na forum szkoły dnia 23.03.2015 r. podczas obchodów II DNIA NIEMIECKIEGO w ramach programu Comenius i realizowanego w naszym gimnazjum projektu Tolerancja – nasz wspólny cel.

Głównym celem projektu było poznanie zachodniego sąsiada, rozpowszechnienie wiedzy o nim oraz utrwalenie i poszerzenie słownictwa niemieckiego dotyczącego przedstawianych zagadnień, do czego używaliśmy różnych zmysłów.

Zespół projektowy w składzie: Monika Nocuń – lider, Magdalena Pytlarz, Karolina Bereszka, Katarzyna Michalska i Klaudia Księżnik z klasy II b pod kierunkiem pani Doroty Sękali, przedstawił informacje o Niemczech dotyczące następujących zagadnień – ustrój polityczny, język niemiecki, regiony geograficzne, przedsiębiorstwa i znane marki, ekologia oraz tradycyjna kuchnia bawarska.

Następnie odbyły się różne konkurencje:

1. Prezentacja i degustacja specjałów kuchni bawarskiej przygotowanych przez poszczególne klasy;

2. Konkurs „Znani Niemcy”;

3. Konkurs Piosenki Niemieckiej oraz

4. Quiz Wiedzy o Niemczech.

Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Jolanta Randak, pani Marta Lubaś i pani Halina Wójcik. Obchody dnia uświetnił pan Krzysztof Molenda – Wójt Gminy Lelów i pan Władysław Jaworski – Przewodniczący Rady Gminy Lelów.

Po podsumowaniu wyników za poszczególne konkurencje, najlepiej tego dnia zaprezentowały się klasy I s i II a zdobywając ex aequo I miejsce. Klasie III a przypadło miejsce II, a klasie I a – trzecie.