American Movie – quiz wiedzy o filmie amerykańskim

Grupa uczniów z klasy II s w składzie: Karolina Pytlarz (lider), Agnieszka Luty, Jakub Minkowski, Sylwia Raźniak i Jakub Świątek realizowała projekt pod nazwą "American Movie – quiz wiedzy o filmie amerykańskim". Opiekunem projektu była pani mgr Jolanta Randak.

Pierwszym etapem pracy nad projektem było opracowanie przez każdego z członków grupy określonej ilości szczegółowych pytań dotyczących wybranych współczesnych filmów amerykańskich. Następnie z przygotowanej puli zagadnień uczniowie ułożyli quiz zawierający 35 pytań. Kolejnym etapem było przeprowadzenie konkursu. Do udziału w zabawie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie gimnazjum. Informacje o konkursie można było przeczytać na plakatach  przygotowanych przez organizatorów. Konkurs odbył się 19 stycznia 2016 r., udział w nim wzięło 22 uczniów naszej szkoły. Następnie grupa projektowa sprawdziła prace uczestników i dokonała podsumowania wyników. Największą wiedzą na temat kina amerykańskiego wykazały się dziewczęta z klas drugich. Pierwsze miejsce zajęła Anita Gorzekańczyk z kl. IIa, za nią znalazła się Marlena Kaczmarzyk z kl. IIs a trzecią pozycję zdobyła Monika Wójcik z kl.IIs. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 1 marca 2016 r. poczas podsumowania projektów edukacyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym w naszym gimnazjum.

Prace nad projektem American Movie byłu okazją nie tylko do dobrej zabawy  Uczniowie nauczyli się komunikacji i współdziałania w grupie, wyszukiwania i selekcjonowania informacji a także wzbogacili swe umiejetności w zakresie posługiwaia się technologią informacyjno-komuniacyjną.