Prezentacja projektu edukacyjnego: CO WARTO WIEDZIEĆ O NIEMCZECH?

Projekt edukacyjny pt. Co warto wiedzieć o Niemczech? został zaprezentowany na forum szkoły 21.03.2016 r. podczas obchodów III DNIA NIEMIECKIEGO.

Głównym celem projektu było poznanie różnych aspektów życia naszego zachodniego sąsiada, rozpowszechnienie wiedzy o nim oraz utrwalenie i poszerzenie słownictwa niemieckiego dotyczącego przedstawianych zagadnień.

Zespół projektowy z kl. II s w składzie: Marlena Kaczmarzyk – lider, Aleksandra Jędralska, Dominik Janikowski, Patryk Smus i Dominik Wójcik (nieobecny w dniu prezentacji) pod kierunkiem pani Doroty Sękali, przedstawił ogólne informacje o Niemczech, atrakcje turystyczne w Hamburgu, Szwajcarii Saksońskiej, Dreźnie oraz Heidelbergu.

Następnie odbyły się różne konkurencje międzyklasowe:

1. Prezentacja zagadnień przez poszczególne klasy – Mur Berliński, Dzień Jedności Niemieckiej, Muzyka współczesna, Jarmarki bożonarodzeniowe, Park Tropical Island Berlin, Europa Park w Rust,
  2. Konkurs Piosenki Niemieckiej oraz
  3. Quiz Wiedzy o Niemczech.

Występy uczniów oceniało jury w składzie: pani Jolanta Randak i pani Ewa Galas.

Obchody dnia uświetnił pan Krzysztof Molenda – Wójt Gminy Lelów.

Wszystkie klasowe prezentacje były przedstawione w interesujący sposób, często humorystyczny. Dostarczyły wielu cennych informacji oraz wywoływały uśmiechy na twarzach zgromadzonej publiczności. Prezentowane piosenki bardzo podobały się widzom, wzbudzając wiele pozytywnych emocji, radości i zapewniając dobrą zabawę.

Po podsumowaniu wyników za poszczególne konkurencje, najlepiej tego dnia zaprezentowała się klasa II s zdobywając I miejsce. Klasie III b przypadło miejsce II, a klasie I a – trzecie.