Projekt edukacyjny: Świąteczna paczka - pomoc potrzebującym

W roku szkolnym 2016/2017 grupa projektowa w składzie:  Weronika Palka, Daniel Jamrozik, Julia Rzepka, Żaneta Kowalska oraz Karolina Jamrozik pod opieką Pnia Marty Lubaś realizowała projekt edukacyjny: Świąteczna paczka  - pomoc potrzebującym.
Celami projektu było:
Uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych
Kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób potrzebujących
Motywowanie uczniów do aktywnej pomocy innym.
Zwrócenie uwagi na konieczność przeciwdziałania marginalizacji osób  będących w trudnej sytuacji materialnej.

Projekt realizowany był od listopada do grudzień 2016 r.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Gimnazjum w Lelowie grupa projektowa pod kierunkiem pedagoga szkolnego zorganizowała III edycję akcji "Świąteczna Paczka". Miała ona na celu zebranie jak największej ilości produktów, które następnie zostały przekazane potrzebującym rodzinom z naszej gminy. Uczniowie przygotowali plakaty informacyjne o organizowanej akcji, rozwiesili je i zachęcali wszystkich do pomocy. Nawiązali współpracę  z instytucjami, sklepami i osobami prywatnymi, które zechciały wesprzeć akcję.  Zbiórka trwała od 28.11.2016r. do 16.12.2016 r. Uczniowie oraz mieszkańcy Lelowa po raz kolejny okazali swoją dobroduszność i pomoc potrzebującym. Następnie zebrana żywności i produkty chemiczne zostały podzielone i spakowane. Wszystkie dary zostały przez nauczycieli przekazane rodzinom zamieszkującym tereny naszej gminy.
Wszyscy uczniowie zaangażowali się w poszczególne etapy realizacji projektu.