Moja miejscowość na starej fotografii. Lelów i okolice dawniej i dziś.

Grupa projektowa w składzie Martyn Szczerba-lider, Wiktoria Janasik, Martyna Klimas, Weronika Płaszczyk i Jakub Marczak pod opieką dr Ewy Kłopot realizowali projekt z historii Moja miejscowość na starej fotografii. Lelów i okolice dawniej i dziś. Celem projektu było poznanie historii obrazu Lelowa i okolic oraz przygotowanie wystawy zdjęć. Wybrana przez uczniów forma prezentacji służyła kształtowaniu postawy patriotyzmu lokalnego oraz zainteresowania uczniów fotografią. Zebrane przez uczniów stare zdjęcia naszej okolicy z ostatniego wieku otrzymały swoje obrazy z tej samej perspektywy ale już w czasach obecnych. Celem projektu było pobudzić zainteresowanie przeszłością regionu nie tylko z perspektywy czysto historycznej wiedzy.